[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Krzysztof512
    Drive
    • 2012
    • 62

    Witam
    Byłem dzisiaj na wymianie w salonie Plichta - Grabówek Gdynia. Przed wymianą było
    [ wymiar od środka osi do górnej krawędzi nadkola ] -> 35,3 po wymianie ->37,5. [ baki- LPG i benzyna - pełne + koło zapasowe w bagażniku] Pojeżdżę trochę i niech się ułożą. Za kilka dni zobaczę jaki jest wymiar. Plichta Grabówek nie robił żadnych problemów wzięli auto na pomiar w zeszłym tygodniu i umówiłem się na dzisiaj na wymianę. Nowe sprężyny mają oznaczenie 1K0 511 115 BF [ 1 pasek biały i 3 żółte ]. Zastanawiam się czy dalej interweniować. Wizualnie inne Octy II FL które tam stały mają wymiar 39,5 [ mierzyłem !] ale to Diesle, mierzyłem i nawet wizualnie widać że tył mają uniesiony wyżej.
    Krzysztof512

    Komentarz

    • Yarwa
      Elegance
      • 2010
      • 915
      • BMW

      no i co z tego ze disle? Skoro masz benzyne to masz dupa obcierac po asfalcie? Reklamuj znowu bo pomimo wymiany masz za nisko - te na placu maja prawidlowo

      Komentarz

      • termit886
        Rider
        • 2012
        • 261
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Ja dzisiaj byłem na wymianie założyli mi 1xbiały i 3xżółty (osobiście miałem je w ręce). Zaraz po wymianie zrobiliśmy w ASO kontrolne pomiary i było 390mm. (pomiar robiony na pełbych bakach paliwa) pojeżdżę trochę że by się ułożyły i znowu wykonam pomiar,. Jak będzie kupa tyo będę reklamował znowu.

        Komentarz

        • lu5asz
          RS
          • 2011
          • 2006
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Ja mam nowego diesla i dupa siedzi,wiec ten problem jest nie tylko w autach z LPG.
          SAP chce ,abym wykonal pomiar sily nacisku na osie,bo podobno znajac te parametry dobieraja sprezyny.Jutro jade na pomiar ,drugi raz,bo dzis zle go wykonali(z kierowca i niepelnym bakiem paliwa).
          Kondziu

          OCP

          Komentarz

          • patrykL
            Rider
            • 2009
            • 588

            SAP chce ,abym wykonal pomiar sily nacisku na osie,bo podobno znajac te parametry dobieraja sprezyny
            ...to nie wiedza, jakie powinny byc zamontowane :shock: ?

            Komentarz

            • termit886
              Rider
              • 2012
              • 261
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez lu5asz
              Ja mam nowego diesla i dupa siedzi,wiec ten problem jest nie tylko w autach z LPG.
              SAP chce ,abym wykonal pomiar sily nacisku na osie,bo podobno znajac te parametry dobieraja sprezyny.Jutro jade na pomiar ,drugi raz,bo dzis zle go wykonali(z kierowca i niepelnym bakiem paliwa).
              Bo tak jest , mi tez napisali żebym wykonał ważenie z pełnymi zbiornikami przodu, tyłu i całego auta ponieważ potrzebują to aby dobrać sprężyny.

              Komentarz

              • lu5asz
                RS
                • 2011
                • 2006
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                Zamieszczone przez patrykL
                SAP chce ,abym wykonal pomiar sily nacisku na osie,bo podobno znajac te parametry dobieraja sprezyny
                ...to nie wiedza, jakie powinny byc zamontowane :shock: ?
                Nie wiem ,w salonie bylem pierwsza osoba ktora zglosila ten problem.Najlepiej bym im powiedzail,zeby wlozyli te z jedna biala i 3 zoltymi kropkami i bedzie git
                Kondziu

                OCP

                Komentarz

                • termit886
                  Rider
                  • 2012
                  • 261
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez patrykL
                  SAP chce ,abym wykonal pomiar sily nacisku na osie,bo podobno znajac te parametry dobieraja sprezyny
                  ...to nie wiedza, jakie powinny byc zamontowane :shock: ?
                  Chłopie oni nic nie wiedzą...albo nie chcą wiedzieć. Do mojego aso napisali że wysyłają springi wspomagajace (osobiscie czytałem tego maila) a przysłali oryginały 1xbiała i 3 x żółta.

                  [ Dodano: Pon 02 Lip, 12 20:43 ]
                  Zamieszczone przez lu5asz
                  Zamieszczone przez patrykL
                  SAP chce ,abym wykonal pomiar sily nacisku na osie,bo podobno znajac te parametry dobieraja sprezyny
                  ...to nie wiedza, jakie powinny byc zamontowane :shock: ?
                  Nie wiem ,w salonie bylem pierwsza osoba ktora zglosila ten problem.Najlepiej bym im powiedzail,zeby wlozyli te z jedna biala i 3 zoltymi kropkami i bedzie git
                  Tak zrób .... Ja jak pojechałem to powiedziałem otwarcie jakich springów oczekuje , dlatego że wszystkim takie wstawiają i jest gitara. Gość szczelił karpia i powiedział że o takie poprosi SAP

                  Komentarz

                  • marcin1978
                    Drive
                    • 2012
                    • 49

                    A jednak 1 biała 3 żółte termit886 Ci założyli zamiast wspomagających skąd taka zmiana?

                    Komentarz

                    • bishop
                      L&K
                      • 2012
                      • 1430

                      Zamieszczone przez termit886
                      Bo tak jest , mi tez napisali żebym wykonał ważenie z pełnymi zbiornikami przodu, tyłu i całego auta ponieważ potrzebują to aby dobrać sprężyny.
                      Ja bym im odpisał ,że mam tylko wagę lazienkową do 120 kg i boję sie ją najeżdżać ,...tak na zasadzie rozmowy z idiotą./pozornym i szkolonym w dyscyplinie "zbywanie klienta"/

                      Komentarz

                      • termit886
                        Rider
                        • 2012
                        • 261
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez marcin1978
                        A jedna 1 biała 3 żółte termit886 Ci założyli zamiast wspomagających skąd taka zmiana?
                        . Słuchaj tego to nie wiem... Gosciu do mnie zadzwonił z ASO że SAP wysłało dla mnie springi wspomagające . A tu dzisiaj jak do nich zajechał powiedziałem żeby gość mi te springi pokazał a tu ku mojemu zdziwieniu patrze a to są oryginały. Więc ja spytałem czy sie nie pomylił bo mówił mi że mają być wspomagacze a gość że nie bo to są springi dla mnie. Więc jak widać ktoś w SAP albo nie rozróżnia oryginałów od wspomagaczy...
                        Sam osobiście czytałem dzisiaj tego maila...

                        [ Dodano: Pon 02 Lip, 12 21:00 ]
                        Zamieszczone przez bishop
                        Zamieszczone przez termit886
                        Bo tak jest , mi tez napisali żebym wykonał ważenie z pełnymi zbiornikami przodu, tyłu i całego auta ponieważ potrzebują to aby dobrać sprężyny.
                        Ja bym im odpisał ,że mam tylko wagę lazienkową do 120 kg i boję sie ją najeżdżać ,...tak na zasadzie rozmowy z idiotą./pozornym i szkolonym w dyscyplinie "zbywanie klienta"/
                        Wiesz ja zważyłem bo nie chciało mi się zbędnie szczępić języka i tłumaczyć jak krowie że po co im to ważenie.Zależało mi żeby sprawę jak najszyciej zamknąć.

                        Komentarz

                        • uzio1
                          Classic
                          • 2012
                          • 38

                          Witam
                          Jestem nowy na forum i chciałem podzielić się z Wami moją przygodą z ASO
                          23 czerwca zgłosiłem się do ASO Warszawa ul.Połczyńska na pomiar tylnego zawieszenia,wynik 37,5cm na sprężynach oryginalnie 1biały pasek i 1 żółty (auto bez gazu)
                          Nie robili żadnych problemów.
                          Dziś 02 Lipca wymienili mi sprężyny na 1 pasek biały i dwa żółte,wynik 39cm
                          W obu przypadkach zbiornik benzyny zatankowany do pełna
                          Pozdrawiam Wszystkich
                          uzio1

                          Komentarz

                          • hizoku
                            Ambiente
                            • 2011
                            • 186

                            termit886, te 390mm to z kołem zapasowy czy bez?

                            Kolejny Tour dostał sprężyny BF, a u mnie twierdza ze ETKA im nie nie pokazuje tego modelu sprężyny i nie mogą mi takich zamówić.
                            Octavia2 Tour

                            Komentarz

                            • Walt
                              L&K
                              • 2011
                              • 1065
                              • Seat

                              Tak z ciekawości - ktoś próbował zawiadomić UOKiK albo jakieś TVN Turbo? Po to już powinno podchodzić pod akcję naprawczą.
                              SPOT Poznań ->

                              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                              Komentarz

                              • uzio1
                                Classic
                                • 2012
                                • 38

                                Oczywiście ,te 39 cm to z kołem zapasowym i pełnym zbiornikiem benzyny.Osobiście myślałem że będzie trochę wyżej stała,ale na razie jest ok. Po gwarancji zamierzam założyć hak,więc pewnie znowu tył opadnie,ale mam już pomysł co zrobię,więc się w ogóle nie przejmuję.
                                Pozdrawiam

                                Komentarz

                                • termit886
                                  Rider
                                  • 2012
                                  • 261
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez hizoku
                                  termit886, te 390mm to z kołem zapasowy czy bez?

                                  Kolejny Tour dostał sprężyny BF, a u mnie twierdza ze ETKA im nie nie pokazuje tego modelu sprężyny i nie mogą mi takich zamówić.
                                  Z kołem zapasowym

                                  [ Dodano: Wto 03 Lip, 12 08:07 ]
                                  Zamieszczone przez Walt
                                  Tak z ciekawości - ktoś próbował zawiadomić UOKiK albo jakieś TVN Turbo? Po to już powinno podchodzić pod akcję naprawczą.
                                  Walt napisz do Auto Świata oni interweniują w każdej sprawie.

                                  Komentarz

                                  • Maicroft
                                    Moderator
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2004
                                    • 25757
                                    • Audi

                                    lu5asz, Gdzie byles, ile wyszla waga auta z kierowca ??
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    • lu5asz
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2006
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Zamieszczone przez Maicroft
                                      lu5asz, Gdzie byles, ile wyszla waga auta z kierowca ??
                                      Hej,ze mna i 3/4 baku 1500 z kawalkiem.Jade zaraz na dokladny pomiar i czekam dalej na decyzje.Podobno mierza nacisk osi aby dobrac odpowiednie sprezyny.
                                      Kondziu

                                      OCP

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        No to napisz ile bedzie full paliwo bez kierowcy, a u mnie negowali 1400kg :roll:
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • lu5asz
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 2006
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          1380kg
                                          Kondziu

                                          OCP

                                          Komentarz

                                          • beatnik
                                            Ambiente
                                            • 2011
                                            • 226

                                            Zamieszczone przez TwoB
                                            Zamieszczone przez mkania777
                                            beatnik, i co Ci założyli?
                                            podpinam sie pod pytanie, żywo zainteresowany oznaczeniem sprężyn jakie założyli Ci przy konfiguracji LPG i hak.
                                            hej jak bede na jakims kanale to wam powiem,
                                            pozdr
                                            7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                            Komentarz

                                            • TwoB
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1086
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez beatnik
                                              hej jak bede na jakims kanale to wam powiem
                                              nie potrzebny kanał trzeba podłożyć starą kufajkę (nie mylić z futrem z norek żonki lub teściowej ) ..za autem, co by sobie jeansów nie ubrudzić od klękania i zanurkować pod tylny zderzak, do tego mała latareczka i wszystko ładnie widać :lol:
                                              SATYNOWA O2 Tour
                                              Z pozdrowieniami
                                              Bartek

                                              Komentarz

                                              • Maicroft
                                                Moderator
                                                S_OCP MemberModeratorr
                                                • 2004
                                                • 25757
                                                • Audi

                                                lu5asz, Hak, kolo zapasowe, krata ??
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz

                                                • lu5asz
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2006
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  lu5asz, Hak, kolo zapasowe, krata ??
                                                  koło zapasowe

                                                  [ Dodano: Czw 05 Lip, 12 10:32 ]
                                                  Hej.Przyznali mi reklamacje i jada juz nowe sprezyny 1x biala 3x zolta.We wtorek wymiana.Takze warto bylo podjac temat.
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz

                                                  • zizizi
                                                    Classic
                                                    • 2011
                                                    • 15

                                                    Cytat ze str. 29
                                                    Zamieszczone przez Yarwa
                                                    (...) Dla potomnych jakby ktoś był ciekaw to poniżej zamieszczam spis możliwych sprężyn z oznaczeniami kolorów:

                                                    1K0 511 115 BC - 1x biała - PR-1JA+0YC

                                                    1K0 511 115 BD - 1x biała, 1x żółta - PR-1JA+0YD

                                                    1K0 511 115 BE - 1x biała, 2x żółta - PR-1JA+0YE

                                                    1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta - PR-1JA+0YF

                                                    1K0 511 115 BG - 1x biała, 1x pomarańczowa - PR-1JA+0YG

                                                    1K0 511 115 BH - 1x biała, 2x pomarańczowa - PR-1JA+0YH

                                                    1K0 511 115 DE - 1x biała, 3x pomarańczowa, 1x brązowy - PR-1JA+0YJ

                                                    1K0 511 115 DF - 1x biała, 1x zielona, 1x brązowy - PR-1JA+0YK

                                                    1K0 511 115 BL - 1x biała, 2x zielona - PR-1JA+0YL

                                                    1K0 511 115 BM - 1x biała, 3x zielona - PR-1JA+0YM

                                                    Oznaczenia 0YC do 0YM traktują o klasie obciążenia, która jest podawana od 3 do 12 (cokolwiek to znaczy i jak to wygląda wzgledem konkretnych modeli octy to nie wiem).

                                                    U mnie sytuacja wygląda następująco:
                                                    Octavia Tour 2011 + gaz zakładany w ASO TMT Wrocław. Samochód był na przeglądzie gazowym po 1 tyś pozostawiony w ASO przez 1,5 godz. bez nadzoru ze strony właściciela. Po jakimś tygodniu po tym przeglądzie właściciel zorientował się że tył jest niżej (~ 368 mm), wcześniej nie rzucało się to w oczy. Nie widzę żeby springi z tyłu miały jakieś kropki - jest tam tylko jeden kwadrat oraz oznaczenie HFH. Czy ten kwadrat można podciągnąć pod kropkę? To by znaczyło, że włożyli tam najbardziej miękkie sprężyny z dostępnych.
                                                    Kolorowe kropki na pierwszym zdjęciu to przód.
                                                    Na ostatnim przeglądzie po roku problem ze sprężynami zgłoszony, pooglądali pocmokali - ustnie wygłoszona opinia że kwalifikują się do wymiany, mieli dzwonić telefon milczy.
                                                    Pozostał jeszcze rok gwarancji.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...